It is a rough road that leads to the heights of greatness.

Jag är ju otrolig. Ni också ifall ni orkat lika mycket som jag (trots min utlåsning igår kväll). Har varit i plugget 10-17 och sedan på Zumba-pass där det var firande på gymmet med hela två överenergiska zumba-tränare - Det behövdes! Annars hade jag slackat mig igenom passet. Till middag blev det lite potatis: rotfrukten jag börjat beundra på sistone, för visste ni att potatis är väldigt mättande och samtidigt kalorisnålt? Inte för att jag räknar kalorier men det är bra grejer going on med potäterna.

”Smyg”-fotade, jag var ganska odiskret …

Ta till er av citatet i rubriken, och kämpa i allt ni gör så kommer ni till the heights of greatness, det är iallafall min destination :)

Xoxo

Anmäl

Det här inlägget postades i Okategoriserat. Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Om kommentarer på KTH:s bloggtjänst

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>