Kårens dag och Kårens kväll igår så alla nØllan och phösare fick slå klackarna (eller snarare conversen) i taket. Riktigt roligt var det! Idag sitter alla och får sina datorkonton alldeles för tidigt på morgonen men såna saker är viktigt att ha de 5 kommande åren!
Igår rusade jag runt på Söder och hamnade på Familjen, KTHs PR och kommuniktaionsbyrå för ett roligt projekt i framtiden! Började dock dagen med att försova mig 4,5 timmar vilket resulterade i panik och två koppar kaffe som enda matintag fram till klockan 5 då jag fick i mig en grillmacka från Maskins ölhäfveri.
Idag står Medieklassikern på schemat för Medias mottagning vilket betyder typ 6 timmar tv-spelsnördande! Hur grymt som helst och jag som älskar tv-spel kommer inte släppa guitar-hero gitarren ifrån mig i första taget! Eller Super Mario på 8 bitars Nintendo och popcorn, sämre kvällar kan man ju ha!









