Nått som katten släpat in, kind of

Kripps bakisgöra på matten

Visst blir man glad när man får sitt namn fint ritat på matten? Huvudet var inte med någonstans bland permutationer och grupper i förmiddags, inte alls. Ville mest sova trots en halvliter kaffe i morse. Orsak? Pub på Media igår. Det var rocktema, och det var typ…galet? Jägershots med Media, jäger med Data och en del öl. På en torsdag? Jajjamen!

Ett tag var det minst 5 sektioner som röjde på dansgolvet och lite finska kemister som på två timmar i Sverige lyckats basta och dricka öl…jag blev glad över att få använda min finska litegrann, inte varje dag det händer på KTH! Vår klubbmästare gick runt med ett lyckligt leende på läpparna över att allt gick som på räls, alla hade roligt och det var skönt att inte tänka på skolan ett tag.

Fick ett mail med att jag fått ett D på första MDI uppstasen…morr, trots att jag inte la ner så mycket tid blev jag allt lite besviken tror jag bestämt. Jag kan ju skriva, egentligen. Desto bättre gick det på första statusrapporten i Projektstyrningen, godkänd utan några problem, det trodde jag faktisk inte! Roligt, nu är det bara ett seminarium mellan mig och helgen! Wiho!

Anmäl

Det här inlägget postades i Uncategorized. Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Om kommentarer på KTH:s bloggtjänst

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>