Ligger just nu på hotellet i Karlskrona och känner mig helt död. Efter gårdagens bravader med regn och noll sikt när jag körde blandat med mer regn och ännu mer regn så blev det ändå en bra dag i Kalmar. På kvällen sprack vädret upp och vi satte oss utomhus på en italiensk restaurang och käkade en pizza och sen avrundade vi kvällen med en öl på Krögers som verkade vara stället alla hängde på.
Viktor lekte akrobat medan vi väntade på blivane KTHare!
Man får faktiskt ta en öl efter fem timmars körning till Kalmar, partytältsuppsättande i regn och tidig morgon!
Imorse hade vi lite sovmorgon, Viktor fick käka frulle sjlv då han valde det andra av de tå frukostrummen, jag körde till Karlskrona och fick tre kärringstop när jag skulle in i garaget fast jag igår lyckades parkera rymdskeppet till bil vi åker i alldeles galant i ett trångt parkeringsgarage, Men Karlskrona kom vi till, checkade in, käkade lunch och sen blev det parkhäng med först en alkis som oväntat frågade mig om jag kunde cosinus satsen. i min förskräckelse kom jag inte alls ihåg vad det var, alkisen såg lite lurig ut oc frågade om den fanns långt bak i huvudet någonstans? Självklart svarade jag och kollade upp den på Wikipedia när han gått.
Sen dök KTHare upp och vi snackade om allt från datorer till Stockholm och teknik kompelmentära kurser! Lycka. Jag och Viktor fick sedan någon knäpp och drog en timme på gymmet, man måste ju även hålla igång på turné! Middag och världens största glass på det och en finfin promenad runt Karlskrona fick avrunda kvällen!
Igår var det frimurarna, idag detta, Sverige vad sker?
jag lärde Viktor en ny maskin på gymmet. Mitt straff blir tydligen att köra om han inte kan det pga träningsvärk. Värt.









