Hej 1997!

Alperna är ju galet! Jag är extremt höjdrädd typ hela tiden men annars är det hur kul som helst.

På after-skin står alla KTH:are och tjuvkollar på de från Handels för att se om de sprutar champagne. Ja, vi har fördomar. Idag var det inget skumpasprutande men de bjöd på bar övis, backslick och bordsdans. Champagnen kanske kommer senare i veckan.

Det var också meningen att KTH:arna och Handelsmänniskorna skulle ha en gemensam gasque, men de ville inte vara med oss. Jag antar att det är för att vi mest sitter instängda i en källare och räknar och inte riktigt vet hur man beter sig bland folk.

Nu hade jag ju velat slänga in en fet bild från 3000 meters höjd men internet fungerar inte så jag har varit tvungen att smsa det här inlägget hem till Eddi som får lägga upp det… Hej 1997.

Anmäl

Det här inlägget postades i Okategoriserat. Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Om kommentarer på KTH:s bloggtjänst

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>