Kontakt med skolan

Tips – längst ner på denna sida kan du använda funktionen Sök anställd.

Skolans ledning

Ledningsfunktion Ansvarig Telefon E-post
Dekan (skolchef) Jan Gulliksen 08 790 9538 dekan@csc.kth.se
Prodekan (forskning) Danica Kragic 08 790 6729 dekan@csc.kth.se
Grundutbildningsansv. Olov Engwall 08 790 7535 gruansv@csc.kth.se
Forskarutbildningsansv. Henrik Artman 08 790 62 20 fuansv@csc.kth.se
Stabschef Mattias Wiggberg 070 999 88 44 stabschef@csc.kth.se

Skolans programansvariga

Civilingenjörsprogram  Ansvarig Telefon E-post
Datateknik  Örjan Ekeberg 08 790 69 01 ekeberg@csc.kth.se
Medieteknik Roberto Bresin 08 790 78 76

roberto@kth.se

Matsterprogram             Ansvarig Telefon E-post
Datalogi Örjan Ekeberg 08 790 69 01 ekeberg@csc.kth.se
Interaktiv medieteknik   Ylva Fernaeus -

fernaeus@kth.se

Maskininlärning Giampiero Salvi 08 790 78 94 machinelearning@csc.kth.se
Media management Leif Dahlberg 08 790 60 64 dahlberg@kth.se
Medieteknik* Haibo Li 08 790 75 87 haiboli@kth.se
Människa-datorinteraktion* Ann Lantz 08 790 68 17 alz@csc.kth.se

*ingen nyantagning från och med 2016

Sök anställd

Till sidans topp