Kontakt med ledning och funktionsansvariga

Här hittar du kontaktinformation och länkar till EE:s ledning, funktionsansvariga och programansvariga.

Besöksadress skolkansliet

Osquldas väg 10
100 44 Stockholm

Funktion Namn E-post
Dekan Stefan Östlund stefano@kth.se
Prodekan  Mikael Skoglund skoglund@kth.se
Forskarutbildningsansvarig  Håkan Hjalmarsson hjalmars@kth.se
Grundutbildningsansvarig Joakim Lilliesköld joakiml@kth.se
Administrativ chef Lise-Lotte Wahlberg lise@kth.se
Utbildningsadministrationsansvarig Katharine Hammar kathyh@kth.se
Ekonomiansvarig Agneta Rune agnetaru@kth.se
HR-ansvarig Irina Radulescu irinar@kth.se
Kommunikationansvarig Marie Androv androv@kth.se
IT-ansvarig Niclas Horney horney@kth.se
Infrastrukturansvarig Lise-Lotte Wahlberg lise@kth.se

Programansvariga

Program inom elektroteknik Namn E-post
Civilingenjörsutbildning Elektroteknik  Joakim Lilliesköld   joakiml@kth.se
Doktorandprogram i elektroteknik Håkan Hjalmarsson hjalmars@kth.se
Masterprogram Programansvrig E-post
Elkraftteknik  Lars Nordström larsn@ics.kth.se
Elektrofysik Nickolay Ivchenko nickolay@kth.se
Informations- och kommunikationsteknik (Erasmus Mundus) Mats Bengtsson matben@kth.se
Nätverkssystem Viktoria Fodor vjfodor@kth.se
Smarta elektriska nätverk och system (EIT) Hans Edin edin@kth.se
Systemteknik och robotik Patric Jensfelt/Elling Jacobsen patric@csc.kth.se
Trådlösa system Mats Bengtsson matben@kth.se

Avdelningar

Till skolans avdelningar

Centrumbildningar

ACCESS Linnaeus Center

SweGRIDS

Hjälpte denna sida dig?
Tack för din åsikt!