Team

KTH Innovations team består av 15 medarbetare som har en bred erfarenhet av kommersialisering, innovationsutveckling, affärsutveckling, juridik och marknadsföring. Läs mer och hitta kontaktuppgifter till den person du söker här:

Medarbetare

Lisa Eriksson

Avdelningschef

08 - 790 66 07

lisaeric@kth.se

Daniel Carlsson

Civilingenjör, civilekonom, affärsutvecklingscoach inriktning Material & Medtech

08-790 69 88

dcarl@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 63 kB)

Anjali Virmani Paul

Affärsutvecklingscoach inriktning ICT & Media

08-790 66 40

pav@kth.se

Gustav

Gustav Notander

Civilingenjör, Affärsutvecklingscoach inriktning Biotech

08-790 97 13

notander@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 62 kB)

Håkan Borg

Civilekonom, affärsutvecklingscoach inriktning ICT & Media

08-790 60 37

hakborg@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 61 kB)

Siimon

Siimon Vaske

Civilingenjör, Affärsutvecklingscoach inriktning Energi & Miljöteknik

08-790 66 36

siimon@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 61 kB)

Tom Magnergård

Civilingenjör, Affärsutvecklingscoach inriktning Health Technologies

08-790 65 66

tomma@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 59 kB)

Donnie

Donnie S C Lygonis

Affärsutvecklingscoach inriktning ICT & Media

08-790 66 23

donnie@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 67 kB)

Cecilia Sandell

Civilingenjör

Patentingenjör

08-790 66 04 

csandell@kth.se

Håkan Sterner

Affärsjurist

08 - 790 97 02

hakste@kth.se

Nicole Forsberg

Community- & Programkoordinator

08-790 97 39

nicolefo@kth.se

Malin Luuke

Kommunikationsansvarig

08-790 66 35

luuke@kth.se

  Bakgrund och kompetens (pdf 60 kB)

Anna

Anna Isoz

Patrik Lundmark

Patrik Lundmark

Idéutvecklingscoach

08-790 66 50

plundmar@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 58 kB)

 Föräldraledig

Therese

Therese Viksten

Jur. kand., Affärsjurist

08-790 97 02

tviksten@kth.se

Bakgrund och kompetens (pdf 61 kB)

Till sidans topp