Degree Programme in Biotechnology

Innehåll visas utifrån dina val

Om du inte hittar någon sida, schemahändelse eller nyhet på din kurswebb kan det bero på att du inte ser den kursomgången/gruppen inom kursen som innehållet tillhör.

Veta mer om din kurswebb

Din kurswebb är sidorna för en kurs du prenumererar på. Du väljer sedan vilka omgångar/grupper inom kursen du vill ha information från. Är du registrerad på en kursomgång sköts prenumeration och val av kursomgäng automatiskt åt dig. Vill du ändra något av detta gör du det under Mina inställningar.

När du är inloggad på din kurswebb ser du:
  • Kursöversikt, nyheter och schema med information som är filtrerat utifrån dina valda omgångar/grupper inom kursen
  • Allmänna sidor för hela kursen
  • Kurswikin som är sidor som alla, lärare och studenter, kan skapa och redigera
  • Sidor som hör till de omgångar/grupper inom kursen du valt eller som valts för dig

Log in to your programme web

You are not logged in KTH, so we cannot customize the content.

Välkommen till programwebben för dig som studerar på (CBIOT)

På den här programwebben får du all viktig information på ett ställe från alla som är involverade i din utbildning.

Tanken är att vi här kan komma ännu närmare varandra. Med frågor och funderingar där flera kan prata om samma fråga. Ibland kanske vi behöver leta efter svar, men vi svarar så snabbt vi kan.

Självklart kan du fortfarande mejla eller ringa oss.

Drop-in tider studentexp. Albanova (Roslagstullsbacken 21, plan 5):
Måndag och torsdag kl 13.30-15.30

Vi som jobbar på BIO studentexpeditionen på Albanova:

Astrid Dillner, utbildningsadministratör, adillner@kth.se tel: 790 9526
Tara O´Keefe, utbildningshandläggare, okeefe@kth.se tel: 790 8788

Boka tid hos studievägledare och internationell koordinator (Teknikringen 50):
Vänligen maila den person du vill boka in en tid med (se kontaktuppgifter nedan).

Vi som jobbar på CHE/BIO kansliet:
Daniel Borinder, utbildningsadministratör, danbor@kth.se
Alexandra Rudyk, utbildningsadministratör, rudyk@kth.se tel: 790 8757
Nathalie Kvamme, utb. administratör, nkvamme@kth.se tel: 790 8757
Sara Sabrie, studievägledare, ssabrie@kth.se tel: 790 6198
My Lönn, studievägledare, mylonn@kth.se tel: 790 8290
Maria Orgmets, utbildningshandl./svl, orgmets@kth.se tel: 790 9051
David Grenot, int. handläggare, grenot@kth.se tel: 790 6040 
Johanna Hagerman, forskarutbildninghandläggare, jhagerm@kth.se tel: 790 8291
Nancy Hakala Malave, forskarutbildningshandläggare, mnhakala@kth.se tel: 790 9606

Annelie Fredriksson, kanslichef, annelifr@kth.se tel 790 9760
Pelle Dalhammar, UA , perda@kth.se tel: 790 6519

Funktionsmejladresser till kansliet
Kursexpeditionen studentexpedition@biotech.kth.se
Studievägledare svl@bio.kth.se eller svl@che.kth.se

Välkommen!

Feedback News