Till innehåll på sidan

SEED:s affilierade

Ej anställda vid SEED men knutna till institutionens verksamhet.
Till exempel: gästforskare, affilierad professor, affilierad fakultet, industridoktorand, stipendiat, professor emeritus med flera.

Affilierade vid avdelningen för Hållbarhet, utvärdering och styrning

Efternamn Förnamn Titel E-post Telefon
Gustafsson Kåre Industridoktorand kareg@kth.se -
Henriksson Elisabeth Industridoktorand elihen@kth.se -
Ergon Jens Gästdoktorand jens.ergon@geo.uu.se

Affilierade vid avdelningen för Strategiska hållbarhetsstudier

Efternamn Förnamn Titel E-post Telefon
de Jong Annelise Affilierad fakultet annelise@kth.se
Mulligan Joseph Affilierad fakultet josephmu@kth.se -
Seglas Gianfranco Gästforkare g.selgas@ucl.ac.uk
Svane Örjan Professor emeritus svane@kth.se -
von Heland Jacob Gästforskare jacobvonheland@gmail.com

Affilierade vid avdelningen för Resurser, energi och infrastruktur

Efternamn Förnamn Titel E-post Telefon
Dargahi Bijan Gästforkare bijan@kth.se
Cai Zipan Gästforskare zipan@kth.se
Schück Fredrik Industridoktorand fschuck@kth.se
Skeppström Kirlna Industridoktorand kirlna@kth.se -
Stablum Federica Gäst federica.stablum@unitn.it

Affilierade vid avdelningen för Vatten och miljöteknik

Efternamn Förnamn Titel E-post Telefon
Ahmad Arslan Affilierad fakultet arslana@kth.se -
Chambia Tapia Maria Isabel Gästdoktorand mict@kth.se -
Duan Hongyu Stipendiat hongyud@kth.se -
Huallpara Lizangela Gästdoktorand lshl@kth.se -
Olofsson Bo Professor emeritus

boolof@kth.se

Plaza Elzbieta Gäst elap@kth.se
Renman Gunno Professor emeritus gunno@kth.se -
Sanglas Molist Jordi Industridoktorand jorsm@kth.se -
Sun Zihao Gästforskare ziha@kth.se -
Vieira Passos Marlon Industridoktorand marlonvp@kth.se -
Zhang Haoming Gäst 512992364@qq.com
Innehållsansvarig:infomaster@abe.kth.se
Tillhör: Institutionen för hållbar utveckling, miljövetenskap och teknik (SEED)
Senast ändrad: 2024-02-27