Till KTH:s startsida Till KTH:s startsida

Ändringar mellan två versioner

Här visas ändringar i "Hjälp" mellan 2015-09-19 18:18 av Ann Bengtsson och 2015-09-19 18:21 av Ann Bengtsson.

Visa < föregående | nästa > ändring.

Hjälp

Hjälp Kursens lärare Kursledaren och andra lärare på kursen svarar förstås på frågor i samband med undervisningen och i mån av tid även vid andra tillfällen. Det går bra att skicka mail till kursledaren med frågor som rör kursen.

Allmänhandledningen På vardagar under terminstid kl 11-13 och 17-20 jobbar allmänhandledare på plan 4 i E-huset. De går omkring i salarna eller sitter i rummet mellan gul och grön sal.

Man kan köa för hjälp från allmänhandledningen i SimaManager. Välj allmanhand !köprogrammet Queue.

Under loven finns allmänhandledare också tillgängliga fast i mindre omfattning. Aktuell information finns alltid på allmänhandledningens webbsida.

KTH IT-support Har mottagning på Drottning Kristinas väg 4. Om du har problem med att installera Matlab på din egen dator så kontakta dem genom besök, telefon eller epost. De kan förstås hälpa till med många andra datorproblem också. Webbsida: https://intra.kth.se/it/support#