Team

Välkommen till KTH Innovation! Här arbetar 14 personer med bred erfarenhet inom kommersialisering, innovation- och affärsutveckling, juridik och marknadsföring.

Vill du komma i kontakt med någon på KTH Innovation? Här hittar du kontaktuppgifter till vårt team. Är du osäker på vem du vill kontakta eller om du har en allmän fråga så maila oss på innovation@kth.se  så hjälper vi dig!

Medarbetare

Lisa Ericsson

Avdelningschef
Lisaeric@kth.se
08-790 66 07

Anna Isoz

Projektledare & Koordinator
Annisoz@kth.se
08-790 60 39

Daniel Carlsson

Affärsutvecklingscoach Material & Medtech
Dcarl@kth.se
08-790 69 88

Gustav Notander

Affärsutvecklingscoach Biotech
Notander@kth.se
08-790 97 13

Patrik Lundmark

Idéutvecklingscoach
Plundmar@kth.se
08-790 66 50

Siimon Vaske

Affärsutvecklingscoach Energi & Miljöteknik - Föräldraledig
Siimon@kth.se
08-790 66 36

Håkan Borg

Affärsutvecklingscoach ICT & Media
Hakborg@kth.se
08-790 60 37

Tom Magnergård

Affärsutvecklingscoach Health Technologies
Tomma@kth.se
08-790 65 66

Donnie SC Lygonis

Affärsutvecklingscoach ICT & Media
Donnie@kth.se
08-790 66 23

Nicole Forsberg

Community- & Programkoordinator
Nicolefo@kth.se
08-790 97 39

Lenakim Arctaedius

Affärsjurist
lenakim@kth.se
08-790 97 02

Cecilia Sandell

Patentingenjör
Csandell@kth.se
08-790 66 04

Magnus Oskarsson

Projektledare affärsrelationer och nätverk
​​​​​​​magosk@kth.se​​​​​​​
​​​​​​​08-790 66 40

Lisa Bäckman

Marknads- och kommunikationsansvarig
lisbac@kth.se
08-790 66 35

Therese Viksten

Affärsjurist - Föräldraledig
Tviksten@kth.se
08-790 97 02

Till sidans topp